Web postupně rozšiřuji a každý měsíc přidávám další materiály...

Archiv našich speleovýzkumů od roku 2009Skupina kolegů, především nadšených dědků jeskyňářů, nazývajících se SE-3 (tři senioři) od r. 2009 vydává své Ročenky, obsahující články, postřehy, diskuze k nejrůznějším krasovým jevům i zjevům v Moravském krasu. Zde najdete jak přehledný obsah jednotlivých CD, tak i obsah oněch CD, k jehož vyvěšení jsme dali výslovný souhlas. Zrcadlím zde server Speleo.cz, aby se naše zajímavé a důležité informace dostaly mezi lid ku prospěchu věci a především možnosti, navazovat na základě našich zjištěných a vybádaných skutečností a jevů v dalším průzkumu.

Autoři textů, fotografií a plánků a účastníci terénních výzkumů, jsou vždy uvedeni jednotlivě:
Speleologové: Ladislav Slezák, Josef Pokorný, Richard Cendelín, Milan Jež, Kamil Pokorný a další.

Obsah našich ročenek (skupiny SE-3 a kolegů) a adresáře jednotlivých disků:

Chcete-li si prohlížet jednotlivé ročenky, jsou vyvěšeny níže vždy celé za ten který rok od roku 2009. Soubory jsou poněkud větší - je zapotřebí trochu trpělivosti.

Rok 2019 - ČSS ji teprve zařadí. Prozatím ukázka několika článků: Archiv článků
Rok 2018 - díl 1: Komplexní zpráva o telegnostickém, geomorfologickém a speleologickém výzkumu jižní části MK
- díl 2: Dokumentace desíti let naší činnosti:
roky 2008 - 2009
roky 2010 - 2011
roky 2012 - 2013
roky 2014 - 2015
rok 2016
roky 2017 - 2018
- díl 3: Přílohy
- díl 4: Mapy

Prohlížet si můžete Ročenky jednotlivých let postupně i v menu vlevo.Jestli vzniknou další ročenky či cédéčka, to je otázka.
Velmi intenzivně bádáme a zkoumáme v terénu dál prakticky každý týden a některé objevy jsou hodně zajímavé a nadějné, ale koho to zajímá pro další seriózní společné bádání?
Kolegy zatím v podstatě nikdo nekontaktoval na základě minulých ročenek a CD, nikoho nezajímají bližší detaily a na druhou stranu také zdaleka nepublikujeme vše, a už vůbec předem, protože jak známo, rivalita, závist a jiné osobní malichernosti se nachází v každém lidském odvětví a zdá se, že v jeskyňářských kruzích to bohužel většinou platí snad dvojnásob! A tak není divu, že mnohé skupiny již několik let přestaly aktualizovat veřejně své práce, fotky, a na web přidají pár vět a fotek až zpětně, až to není aktuální. Místo vřelé a nadšené opravdové spolupráce v podstatě převládá tajnůstkářství a různé rozbroje a nad Moravským Krasem včetně jižní části, se stále drží jakýsi temný stín, snad jakýchsi minulých událostí, a je to veliká škoda, že se vytratil skutečný aktivní zájem o bádání při vřelé a nadšené spolupráci na prvním místě. Změní se to někdy? Nebo si Kras ponese svá obrovská tajemství ještě několik dalších generací dále, dokud některé dubové palice nevymřou???
Stále platí výzva - hledáme zapálené nadšence pro nová bádání, jsme na stopě velmi zajímavým a více způsoby potvrzeným skutečnostem, pokračováním jeskyní atd. Dejte nám o sobě vědět, probereme možnosti.